Green dots

Aizdevums ar kapitāla atlaidi

Aizdevumu programmā komersanti varēs saņemt finanšu instrumentu komersantu digitālās transformācijas, t.i. digitalizācijas, automatizācijas un robotizācijas, veicināšanai. Atbalsts komersantiem būs pieejams aizdevuma veidā ar iespēju dzēst ALTUM aizdevuma pamatsummu, izpildot digitālās attīstības ceļa kartē izvirzītos nosacījumus.


Ņemot vērā programmā iesniegto pieteikumu apjomu, no 10. aprīļa ALTUM jaunus pieteikumus Atveseļošanas fonda finansētajā uzņēmumu #digitalizācijas programmā nepieņem. ALTUM turpina līdz šim iesniegto pieteikumu vērtēšanu.
Papildus informējam, ka Ekonomikas ministrija izstrādā Ministru kabineta noteikumu grozījumus, lai valsts atbalsts uzņēmumu digitalizācijas projektiem šīs programmas ietvaros būtu pieejams arī turpmāk. Aicinām sekot jaunumiem par programmu mājas lapā. Informācija tiks publicēta pēc grozījumu apstiprināšanas Ministru kabinetā.

Noskaties video - ''Atbalsts procesu digitalizācijai un to pilnveidošanai''.

Pieejamais finansējums:

Programma “Finanšu instrumenti komersantu digitālās transformācijas veicināšanai”
Aizdevuma summa: 100 000–7 000 000 EUR (aizdevuma termiņš līdz 10 gadiem);
Kapitāla atlaide ALTUM aizdevuma līdz 35% no projekta izmaksām. Saņemot atzinumu par projekta mērķu sasniegšanu, ALTUM piemēro kapitāla atlaidi, dzēšot aizdevuma pamatsummu kapitāla atlaides apmērā.
Mērķauditorija: sīkie (mikro), mazie, vidējie un lielie komersanti


Lai kvalificētos programmai, aizdevuma minimālais apmērs būs 100 tūkstoši eiro, bet maksimālais – septiņi miljoni eiro. Aizdevuma termiņš būs līdz 10 gadiem.

Kapitāla atlaide aizdevuma pamatsummas dzēšanai būs pieejama līdz 35% apmērā no projekta kopējām izmaksām (ievērojot valsts atbalsta reģionālās intensitātes nosacījumus), bet ne vairāk kā viens miljons eiro. Kapitāla atlaidi varēs saņemt, ja tiks īstenoti konkrēti priekšnosacījumi un ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc projekta pabeigšanas tiks saņemts pozitīvs EDIC pēcnovērtējums un tas būs iesniegts “Altum”.

Noskaties video - ''Aizdevums ar kapitāla atlaidi uzņēmuma digitalizācijai'' - ŠEIT!

Lai sekmētu raitāku sagatavošanos un pieteikšanos ceļa kartes izstrādei, aicinām Jūs pieteikties Kickstart digitalizācijas treniņiem. Vairāk par treniņiem: www.kickstart.lv


Sazinies ar mums

Obligāts lauks
Nepareizs e-pasta formāts
Obligāts lauks
0 /

Ritināt uz leju